Fakültemiz ile Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (ISES)-Türkiye Bölümü (GÜNDER) arasında işbirliği protokolü gerçekleştirildi

10 Nis

Fakültemiz ile Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (ISES)-Türkiye Bölümü (GÜNDER) arasında işbirliği protokolü gerçekleştirilmiştir. Yapılan protokol ile ülkemizde güneş enerjisi teknolojilerinin, uygulamalarının ve pazarının nitelikli gelişiminin sağlanması amacıyla GÜNDER bünyesinde yürütülecek çalışmalara Fakültemizin de etkin katılımının sağlanmasıdır.

GÜNDER in kurucu üyeleri olarak T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB), Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE), Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü (DMİ) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından konuya ilgili personeller, konu ile ilgili akademisyenler ve güneş enerjisi ile ilişkili konularda üretim ve ticaret yapan sanayiciler bulunmaktadır.

GÜNDER, güneş enerjisinin uygulanmasında bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, güneş enerjisi konusunda temel ve uygulamalı araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması, güneş enerjisi ile ilgili alanlarda eğitimin özendirilmesi amaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Topluluk hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki web adreslerini inceleyebilirsiniz.  

https://www.gunder.org.tr/

https://www.ises.org/